Interwent kryzysowy, terapeuta w procesie cesrtyfikacji parcujący w nurcie TSR (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach). Ukończył studia podyplomowe z praktycznej psychologii motywacji na SWPS w Warszawie. Studia podyplomowe dla liderów oświaty w Collegium Civitas w Warszawie oraz studia podyplomowe z coachingu. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu kształtowania kompetencji miękkich i komunikacji.

Międzynarodowy konsultant badania odporności psychicznej MTQ Plus i MindSonar. Certyfikowany konsultant treningi wartości –  Certyfication Training oraz International Values Consultant – Lambent Coaching. Trener Umiejętności Społecznych (TUS) w tym dla osób ze spektrum Autyzmu.

Dyrektor szkoły podstawowej, współpracuje z Uniwersytetem Łódzkim jako współautor programu studiów podyplomowych z zarządzania oświatą. Autor szkoleń dla nauczycieli w Polsce, na Ukrainie, Białorusi. Publikuje artykuły z zakresu pedagogiki, zarządzania i coachingu. Współpracuje  z wieloma uczelniami w Polsce m.in: Wyższą Szkołą Europejską im. ks. J.Tischnera w Krakowie, Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu, Uczelnią Nauk Społecznych w Łodzi oraz ośrodkami doskonalenia nauczycieli w Polsce i organizacjami pozarządowymi. Specjalista PODNiDM w Pabianicach.

Prywatnie

Jestem pasjonatem uczenia się, lubię… ludzi. Umiem słuchać. Miałem szczęście spotkać wartościowych ludzi – czego życzę każdemu. Zapalony działkowiec, majsterkowicz. Kocham dwie Ole – moją żonę i córkę.